Fizjoterapia Kraków - Masażysta Fizjoterapueta Rudnik

Title
Przejdź do treści

Zadzwoń i
umów wizytę

12 345 66 29

Projekt SEOADS 2017

Fizjoterapia Kraków

Usługi
Dbaj o swoje zdrowie

Nie lekceważ obiawówreaguj na pierwsze symptomy

Balneoterapia dla wielu stanowi jeden z najciekawszych i najbardziej intrygujących dziedzin fizjoterapii. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że balneoterapia w swojej metodyce leczenia wykorzystuje przede wszystkim wodę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

OFERUJEMY ZABIEG FIZJOTERAPII BAZUJĄCY NA WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH WODY.

Balneoterapia występuje w różnych specjalnościach. Najczęściej przez fizjoterapeutów stosowane są wszelkiego rodzaju kąpiele, kuracja pitna oraz inhalacje.
Kąpiele lecznicze to zdecydowanie najbardziej obszerny dział balneoterapii. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w tym rodzaju fizjoterapii występuje mnóstwo rodzai leczniczych kąpieli, które w mniej lub bardziej znaczącym stopniu różnią się między sobą. Kąpiele dostosowane są przede wszystkim do problemów, z jakimi zmaga się dany pacjent. Oto przykład:

Balneoterapia

-do leczenia artretyzmu czy walki ze skutkami nadmiernego stresu wykorzystywane są kąpiele w gorących źródłach;
-do leczenia problemów skórnych najlepiej sprawdzą się kąpiele mineralne - w tym przypadku efekty takich kąpieli uzależnione są nie tylko od rodzaju zastosowanych minerałów, ale również i ich stężenia w wodzie.

Kuracja pitna

Równie dużą popularnością co kąpiele lecznicze w balneoterapii cieszy się pitna kuracja, zgodnie z nazwą opierająca się na piciu odpowiedniej ilości leczniczych wód mineralnych. Ich spożycie ma bardzo korzystny wpływ przede wszystkim na układ pokarmowy i wydalniczy. Stosowane w kuracji pitnej wody powinny zawierać przede wszystkim te minerały, które będą miały pozytywny wpływ na leczenie różnego rodzaju schorzeń zarówno ze strony układu pokarmowego, jak i błony śluzowej żołądka czy problemów z przemianą materii.
Terminarz online
Możesz umówić wiżytę u specjalisty fizjoterapuety. Oddzwonimy

Nie jestem robotem

Created with WebSite X5
Wróć do spisu treści