Neurochirurg Kraków - Masażysta Fizjoterapueta Rudnik

Title
Przejdź do treści

Zadzwoń i
umów wizytę

12 345 66 29

Projekt SEOADS 2017

Neurochirurg Kraków

Usługi
Konsultacja dla zdrowia

Lekarz neurochirurgspecjalista praktyk

Neurochirurgia zajmuje się najczęściej chorymi, u których stosowanie leków nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Wówczas lekarz neurochirurg po wykonaniu przez pacjenta odpowiednich badań, rozważa interwencję chirurgiczną.

Każdą operacje warto konsultować niezależnie

WYSTARCZY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ BY POTWIERDZIĆ SŁUSZNOSĆ DECYZJI.

Po zdiagnozowaniu choroby oraz wykonaniu przez pacjenta zazwyczaj tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego neurochirurg podejmuje decyzję o wykonaniu zabiegu mało inwazyjnego bądź operacji. W dzisiejszych czasach jedną z usług medycznych świadczonych przez neurochirurga jest wertebroplastyka. Jest to mało inwazyjny zabieg przezskórny, którego celem jest wzmocnie kręgów w przypadku urazowych złamań kompresyjnych. Wertebroplastyka wykonywana jest również w przypadku złamań osteoporotycznych.

Światłolecznictwo

Stabilizuje ona złamania, a także zmniejsza bądź też eliminuje dolegliwości bólowe. Jej zadaniem jest równocześnie zapobieganie zapadaniu się kręgów, co w znacznym stopniu pozwala uchronić kręgosłup przed kolejnymi deformacjami. Zabieg ten przeprowadza neurochirurg po zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Wykonywany jest on pod kontrolą RTG, metodą fluoroskopii. Lekarz neurochirurg, korzystając z podglądu za pomocą specjalnych narzędzi pod niskim ciśnieniem, wypełnia złamany trzon polimetakrylanem metylu, czyli PMMA. Po wstrzyknięciu tego materiału przypominającego cement szybko on twardnieje i stabilizuje kość. Jeśli wykonywany jest w jednym trzonie, trwa do 20 minut. Pacjent bardzo często może opuścić szpital w tej samej dobie.
Terminarz online
Możesz umówić wiżytę u specjalisty neurochirurga. Oddzwonimy

Nie jestem robotem

Created with WebSite X5
Wróć do spisu treści